Blogi które lubię, czytam i polecam – Share Week 2019

Pierwszy raz nasz blog będzie uczestniczył w akcji Share Week – blogerzy zdradzają, które blogi sami czytają. Dlatego w tym artykule ja również polecam polskie blogi, które regularnie czytam i obserwuję. I nie będą to jedynie miejsca w sieci, gdzie czytamy wyłącznie o budowie domu (o tym napisaliśmy oddzielny artykuł tutaj).

Zacznę od tego, że nie czytam blogów lajfstajlowych. Uważam, że mamy bardzo mało wolnego czasu i prawdę mówiąc nie interesuje mnie co obce mi osoby robią w swoim życiu. Dlatego wybieram blogi, z których mogę się czegoś dowiedzieć – popularnonaukowe lub specjalistyczne

Polską blogosferę odkryłam, kiedy poszłam na urlop macierzyński. Wiele z Was to pewnie zna – całe dni siedziałam w domu z niemowlakiem na rękach. Telefon ze słuchawkami, a w nim artykuły i podcasty – to było dla mnie najłatwiej dostępne okno na świat. Czytałam wtedy wiele blogów parentingowych, a następnie eksperckich, gdzie mogłam nauczyć się jak sama stworzyć taki blog.

Potem, kiedy zdecydowaliśmy się na kupno działki i budowę domu, zaczęłam szukać podpowiedzi na blogach budowlanych. Niestety wtedy okazało się, że jest ich bardzo mało – dlatego razem z Grzegorzem zdecydowaliśmy, że sami, własnymi siłami, spróbujemy stworzyć takie miejsce w sieci.

A oto lista blogów, które najbardziej wpłynęły na nasze blogowanie i budowanie:

Jestem interaktywna – to właśnie od Oli Gościniak nauczyłam się jak stworzyć ten blog od strony technicznej – jak założyć stronę internetową, jak stworzyć stronę na Facebooku czy newsletter. Polecam ją wszystkim, którzy też chcieliby się tego sami nauczyć.

Rodzice w sieci – rodzinny blog mamy i taty, którzy między innymi opisują budowę swojego domu. Ewa i Łukasz, tak jak my, zdecydowali się budować dom systemem gospodarczym i, również jak my, uczyli się tego razem z postępem prac na budowie.

U siebie w domu – blog budowlany z prawdziwego zdarzenia! Budowę domu zaczęliśmy od przeczytania go “od deski do deski”.

Dodatkowo polecam również:

To się opłaca – szczególnie lubię podcasty Agnieszki Skupieńskiej. Polecam każdemu, kto chciałby rozpocząć pracę jako freelancer. Ja co prawda na razie tego nie planuję, ale prowadzenie własnego biznesu zawsze mnie interesowało i lubię o tym czytać i słuchać.

Crazy nauka – blog popularno-naukowy. Ciekawostki i newsy ze świata nauki czytam sobie w swoim wolnym czasie. Czyli akurat te 5 min dziennie wystarczy na jeden artykuł wieczorem Jestem dziewczyną z politechniki – szczególnie lubię nauki ścisłe i astronomię, natomiast chemię omijam szerokim łukiem.

To tylko teoria – blog popularno-naukowy skupiający się wokół nauk przyrodniczych. Moje ulubione artykuły to te analizujące pod kątem naukowym teorie spiskowe, tanie sensacje i fake newsy ze świata biologii i medycyny.

Finanse bardzo osobiste – blog, na którego również trafiliśmy po tym, jak zdecydowaliśmy się na budowę domu. Takie duże przedsięwzięcie trzeba też dobrze ogarnąć od strony finansowej, a strona Marcina Iwucia nam w tym świetnie pomaga.

Mam nadzieję, że znajdziecie na tych blogach też coś wartościowego dla siebie A jeżeli chcielibyście również polecić nam jakieś fajne miejsce w sieci, zostawcie komentarz na naszym Facebooku, Instagramie lub poniżej!

Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *