Czy warto kupić “Kurs hipoteczny” Marcina Iwucia? Nasza opinia po przerobieniu kursu

Kupiliśmy i przerobiliśmy Kurs hipoteczny, a teraz chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami. Czy ten kurs pomoże Wam w wybraniu najlepszej oferty kredytu hipotecznego? Czy zawiera wszystkie informacje, które wystarczą Wam do podjęcia decyzji o kredycie? No i najważniejsze – czy inwestycja w kurs na pewno się zwróci? Dzisiaj podpowiemy Wam, czy warto kupić kurs Kredyt hipoteczny krok po kroku.

Kurs hipoteczny został stworzony przez Marcina Iwucia, który przez 12 lat pracował w branży finansowej, m.in. jako dyrektor finansowy banku hipotecznego. Sam również brał i spłacał własne kredyty hipoteczne, więc zna to zagadnienie z obydwu stron.

Kurs składa się z 12 odcinków i zawiera 5 godzin nagrań wideo. Jest to idealna ilość – zmieszczono w nich wszystkie najważniejsze informacje, ale równocześnie kurs jest na tyle krótki, że łatwo go przerobić w całości. W nagraniach wideo można oglądać prezentacje, które bardzo pomagają w zrozumieniu zagadnień, ale nie są niezbędne. Są one też dostępne oddzielnie jako pdf. Jeżeli chcecie, możecie tylko słuchać kursu, bo dostępny jest także w postaci mp3. My nasz kurs przerobiliśmy w samochodzie, w drodze na budowę.

Genialnym dodatkiem do kursu jest kalkulator, w którym można wyliczyć sobie prawdziwe koszty oferty kredytu. Jest skomplikowany, tak jak skomplikowane potrafią być koszty kredytu. Jednak zrobiony jest w przejrzysty sposób, który jest przyjazny dla użytkownika już od pierwszego użycia.

Kupując kurs, dołączysz również do tajnej grupy na Facebooku, w której możesz poradzić się innych kursantów i skorzystać z ich doświadczenia przy braniu kredytu.

Czy kurs jest warty swojej ceny?

Od razu Wam mówimy – zdecydowanie nie! Tyle wart jest sam kalkulator, a cały kurs powinien kosztować minimum dwa razy więcej. Gdyby nawet jego cena przewyższała 1000 zł, naszym zdaniem nadal byłby jej wart.

A to dlatego, że kurs został stworzony tak, aby kursanci potrafili jak najwięcej zaoszczędzić na kredycie. Autor po kolei tłumaczy wszystkie koszty i parametry. Podkreśla, na które należy zwrócić szczególną uwagę i kiedy koszty będą najniższe.

Różnica między najlepszą a najgorszą ofertą kredytu hipotecznego (300 tys. zł na 20 lat, 20% wkładu własnego) w październiku 2020 wyniosła

153 145 zł.

To właśnie tyle maksymalnie możesz oszczędzić, mądrze wybierając ofertę. Różnica między najtańszym a drugim w rankingu kredytem to 2 405 zł – to jest najniższa kwota, jaką możesz oszczędzić. Czyli cena kursu już się zwróciła, i to z nawiązką!

Jak zaoszczędzić na kredycie hipotecznym? Kalkulator kosztów kredytu

Zauważcie, że w skali 300 tys. zł kwota 2,5 tys. zł jest łatwa do “ukrycia” w kosztach kredytu. Na oko będą to oferty na tyle do siebie podobne, że nie wychwycicie tej jednej setnej procenta, która robi różnicę, albo wręcz tak od siebie różne, że nie będzie w stanie ich ze sobą porównać i ocenić, która jest korzystniejsza.

Dlatego właśnie uważamy kalkulator dołączony do kursu za genialne narzędzie. Naszym zdaniem już sam kalkulator jest warty ceny całego kursu. To dzięki niemu właśnie będziecie w stanie wyłapać wszystkie niuanse w ofertach i porównać je do siebie. Po wypełnieniu wszystkich pól z parametrami oferty banku kalkulator pokaże prawdziwe koszty tego kredytu.

Kalkulator do kursu Kredyt hipoteczny krok po kroku

Czy warto kupić Kurs hipoteczny?

Od razu ostrzegamy, że nie powinniście kupować tego kursu, jeżeli nie zamierzacie wziąć kredytu w ciągu najbliższych 3 lat, bo tylko przez ten okres będziecie mieć do niego dostęp.

Myślę, że nie przyda Wam się też, jeżeli macie dużo wolnego czasu, pewne źródło informacji i lubicie czytać o finansach. Informacje zawarte w kursie na pewno możecie znaleźć gdzieś w internecie, a potem sami uporządkować je sobie i wyrobić własne zdanie na każdy z tematów, o których traktują rozdziały kursu. Pamiętajcie tylko, żeby najpierw zweryfikować autora znalezionych w sieci informacji, bo takiego zobowiązania na tyle lat nie można przecież wybierać na podstawie anonimowej opinii pierwszego lepszego użytkownika internetu.

Na pewno powinniście kupić ten kurs, jeżeli nie macie wolnego czasu. Kupcie go też, jeżeli  zaoszczędzone kilkanaście lub kilkadziesiąt tys. zł wolelibyście przeznaczyć na urządzenie domu, niż oddać je bankowi.

Jeżeli macie już doradcę kredytowego i jesteście przekonani, że to on wybierze dla Was najlepszą ofertę, to zastanówcie się, czy założylibyście się o to? Powiedzmy… o 2,5 tys. zł?

Kiedy my szukaliśmy oferty kredytu, rozmawialiśmy z 3 pośrednikami kredytowymi oraz 4 doradcami w bankach. Nasz kredyt hipoteczny to była dla nas zbyt poważna suma, żeby oddawać decyzję o nim obcej osobie. Woleliśmy poświęcić 379 zł i 5 godzin naszego czasu, żeby samemu podjąć świadomą decyzję o finansowej przyszłości naszej rodziny.

Jeszcze nie wiesz, czy chcesz zainwestować w ten kurs? Zapisz się na nasz newsletter o kredycie, pobierz nasz bezpłatny dodatek i zweryfikuj swojego kandydata na pośrednika kredytu:

Zamieszczone w recenzji linki to tzw. linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeżeli kupicie polecany przez nas kurs, przechodząc na jego stronę poprzez nasz link, autor podzieli się z nami swoją marżą. Cena kursu dla Was nie zmieni się. Dla nas natomiast będzie to znak, że nas czytacie oraz cenicie naszą opinię i doświadczenie, którym się z Wami dzielimy.

Źródła:

  1. Kurs Kredyt hipoteczny krok po kroku autorstwa Marcina Iwucia [dostęp październik 2020]
  2. Ranking kredytów hipotecznych – Marcin Iwuć [dostęp październik 2020]
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *