Dom w budowie to skarbonka bez dna. Wszystkim kojarzy się z szybkim wydawaniem dużych sum pieniędzy. I nikt nie pomyślałby, że przy okazji budowy moglibyśmy też dorobić. Wiemy, że pod względem finansowym nie możemy sobie pozwolić na wszystko, co nam się zamarzyło. Dlatego wybieramy materiały o dobrym stosunku ceny do jakości, wyszukujemy sposoby na mądre oszczędzanie oraz sposoby, aby dorobić choćby drobne kwoty do budżetu budowy. Szczególnie, że teraz każda suma się przyda. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić jeden ze sposobów na dorabianie drobnych sum, który sprawdzi się przy budowie domu.

Jak dorobić przy budowie domu

Jeżeli budujecie dom systemem gospodarczym (czyli tak jak my), do każdej z prac wynajmujecie innych fachowców, wykonujecie je sami lub z pomocą rodziny i znajomych. Często sami kupujecie materiały na budowę, ale czasami to wykonawca je dostarcza. Jeżeli, tak jak i my, równocześnie pracujecie i/lub zajmujecie się dziećmi, nie zostaje Wam wiele czasu na jeżdżenie po hurtowniach budowlanych i umawianie dostaw na plac budowy. Dla takich osób  internetowy skład budowlany to bardzo wygodne rozwiązanie. Takim portalem jest właśnie distripark.com

Okazuje się, że przy okazji zamawianiu materiałów budowlanych w distripark.com, możemy trochę dorobić. Na tym właśnie skupia się program secondjob.pl. Cały proces wygląda tak:

  1. Zakładam konto na distripark.com, a potem wchodzę na stronę i loguję się na swoje nowe konto.
  2. W zakładce Moje konto -> Program Partnerski zgłaszam się do programu.
  3. Podpisuję umowę zlecenie z portalem. Będzie ona podstawą do naszych przyszłych rozliczeń. Wszystko odbywa się przez internet.
  4. Otrzymuję swój personalny kod do sklepu oraz swojego opiekuna, który pomaga mi zorientować się w programie.
  5. Zatrudniam wykonawcę. Proszę go o założenie konta i zamawianie materiałów na moją budowę za pomocą mojego kodu. Dzięki niemu wykonawca dostaje atrakcyjniejszą cenę na swoje zamówienie.
  6. Dostaję prowizję za zakupy, które zrobi wykonawca używając mojego kodu oraz za wszelkie jego przyszłe zakupy, przez następne 5 lat.

W praktyce kwoty jakie można zarobić to od kilkunastu złotych do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie i po prostu zależą od tego, jak aktywnie będę działać. Mogę swój kod rabatowy dawać tylko znajomym wykonawcom, ale mogę też zrobić z tego swoją drugą pracę (jak pokazuje nazwa portalu) i polecać sklep wszystkim fachowcom w mojej okolicy.

Cały proces rejestracji jest opisany krok po kroku tutaj.

Materiały budowlane dostępne na portalu distripark.com

Branża budowlana to jedna z wielu, które obsługuje ten portal. Możecie tu znaleźć materiały do ociepleń, impregnaty do drewna (np. na więźbę dachową), zaprawy i kleje albo nawozy do ogródka. W ofercie są zarówno własne produkty, jak i te znanych marek. Oto kilka rzeczy używanych przez fachowców przy budowie domu:

Zamawianie i dostawa materiałów na plac budowy

W distripark.com nasz wykonawca będzie mógł zamówić każdą ilość materiału z dostawą wprost na plac budowy! Wiemy, że w zakupach przez internet transport niewielkich ilości wprost na budowę często jest problemem lub sklep zgadza się dostarczać tylko ilości hurtowe. Jednak tutaj fachowiec może zamawiać sobie taką ilość materiału, jaka jest mu w tym momencie potrzebna na jednym placu budowy, a potem złożyć zamówienie na kolejną budowę.

A co jeżeli nasz wykonawca powie, że brakuje mu jakiegoś materiału w ofercie portalu? Mogę zgłosić to do mojego opiekuna, a on postara się dodać to do oferty składu.

Jak się zapisać?

Aby zostać partnerem i uzyskać swój kod rabatowy tutaj znajdziesz instrukcję krok po kroku. Jeżeli zdecydujesz się i będziesz chciał spróbować dorobić sobie przy okazji budowy swojego domu, dostaniesz: umowę zlecenie, kod rabatowy i osobistego opiekuna.

Wykonawca, żeby zamawiać materiały z użyciem kodu rabatowego, powinien stworzyć konto na stronie distripark.com, zalogować się na nie i wybrać materiały które chce zamówić. Żeby uzyskać lepsze ceny, wykonawca musi podać nasz kod rabatowy.

 

Dajcie znać w komentarzu, kiedy ktoś z Was też się zapisze do programu!

 

Wpis powstał we współpracy z programem secondjob.pl.

 

poprzedni post
następny post
Kategorie: Budżet

dodaj komentarz