Pierwszy raz nasz blog będzie uczestniczył w akcji Share Week – blogerzy zdradzają, które blogi sami czytają. Dlatego w tym artykule ja również polecam polskie blogi, które regularnie czytam i obserwuję. I nie będą to jedynie miejsca w sieci, gdzie czytamy wyłącznie o budowie domu (o tym napisaliśmy oddzielny artykuł tutaj).

Zacznę od tego, że nie czytam blogów lajfstajlowych. Uważam, że mamy bardzo mało wolnego czasu i prawdę mówiąc nie interesuje mnie co obce mi osoby robią w swoim życiu. Dlatego wybieram blogi, z których mogę się czegoś dowiedzieć – popularnonaukowe lub specjalistyczne.

Pierwszy raz na naszym blogu? Sprawdź kim jesteśmy i co tutaj robimy >>

Polską blogosferę odkryłam, kiedy poszłam na urlop macierzyński. Wiele z Was to pewnie zna – całe dni siedziałam w domu z niemowlakiem na rękach. Telefon ze słuchawkami, a w nim artykuły i podcasty – to było dla mnie najłatwiej dostępne okno na świat. Czytałam wtedy wiele blogów parentingowych, a następnie eksperckich, gdzie mogłam nauczyć się jak sama stworzyć taki blog.

Potem, kiedy zdecydowaliśmy się na kupno działki i budowę domu, zaczęłam szukać podpowiedzi na blogach budowlanych. Niestety wtedy okazało się, że jest ich bardzo mało – dlatego razem z Grzegorzem zdecydowaliśmy, że sami, własnymi siłami, spróbujemy stworzyć takie miejsce w sieci.

 

A oto lista blogów, które najbardziej wpłynęły na nasze blogowanie i budowanie:

Jestem interaktywna – to właśnie od Oli Gościniak nauczyłam się jak stworzyć ten blog od strony technicznej – jak założyć stronę internetową, jak stworzyć stronę na Facebooku czy newsletter. Polecam ją wszystkim, którzy też chcieliby się tego sami nauczyć.

Rodzice w sieci – rodzinny blog mamy i taty, którzy między innymi opisują budowę swojego domu. Ewa i Łukasz, tak jak my, zdecydowali się budować dom systemem gospodarczym i, również jak my, uczyli się tego razem z postępem prac na budowie.

U siebie w domu – blog budowlany z prawdziwego zdarzenia! Budowę domu zaczęliśmy od przeczytania go “od deski do deski”.

 

Dodatkowo polecam również:

To się opłaca – szczególnie lubię podcasty Agnieszki Skupieńskiej. Polecam każdemu, kto chciałby rozpocząć pracę jako freelancer. Ja co prawda na razie tego nie planuję, ale prowadzenie własnego biznesu zawsze mnie interesowało i lubię o tym czytać i słuchać.

Crazy nauka – blog popularno-naukowy. Ciekawostki i newsy ze świata nauki czytam sobie w swoim wolnym czasie. Czyli akurat te 5 min dziennie wystarczy na jeden artykuł wieczorem 🙂 Jestem dziewczyną z politechniki – szczególnie lubię nauki ścisłe i astronomię, natomiast chemię omijam szerokim łukiem.

To tylko teoria – blog popularno-naukowy skupiający się wokół nauk przyrodniczych. Moje ulubione artykuły to te analizujące pod kątem naukowym teorie spiskowe, tanie sensacje i fake newsy ze świata biologii i medycyny.

Finanse bardzo osobiste – blog, na którego również trafiliśmy po tym, jak zdecydowaliśmy się na budowę domu. Takie duże przedsięwzięcie trzeba też dobrze ogarnąć od strony finansowej, a strona Marcina Iwucia nam w tym świetnie pomaga.

 

Mam nadzieję, że znajdziecie na tych blogach też coś wartościowego dla siebie 🙂 A jeżeli chcielibyście również polecić nam jakieś fajne miejsce w sieci, zostawcie komentarz na naszym Facebooku, Instagramie lub poniżej!

 

 

poprzedni post
następny post

Ola i Grzegorz

Witaj na naszym blogu o budowie domu! Nazywamy się Ola i Grzegorz, mamy synka i psa. Oboje skończyliśmy trzydziestkę, ale dopiero kiedy kupiliśmy sobie telewizor, poczuliśmy, że teraz to już naprawdę jesteśmy dorośli. Na tym blogu chcielibyśmy przejść z Tobą kolejno przez wszystkie etapy budowy domu. Pokażemy Ci, w jaki sposób my podejmujemy te wszystkie małe decyzje, które składają się na wielką budowę. Chcielibyśmy, żebyśmy tutaj razem nauczyli się tego wszystkiego, co trzeba wiedzieć, aby nie wybudować swojego pierwszego domu dla wroga.