Jak prawidłowo zabezpieczyć łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe to sposób na oszczędność miejsca w pokoju dzieci. Taki mebel jest niezwykle praktyczny. Nie można jednak zapominać, że konstrukcja łóżka piętrowego może być niebezpieczna, szczególnie dla najmłodszych użytkowników. Chcesz kupić dzieciom łóżko piętrowe i nie przejmować się ich bezpieczeństwem? Dowiedz się, jak je skutecznie zabezpieczyć.

Jak ustawić łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe dla dzieci jest czymś więcej niż tylko miejscem do spania. W ciągu dnia jest częścią zabaw – w piratów, dżunglę czy domek na drzewie. Dzieciaki skaczą, biegają, wspinają się po konstrukcji, przez co ta jest mocno obciążona. Aby zapewnić pociechom bezpieczeństwo, ustaw łóżko przy ścianie z daleka od okna i żyrandola. Nie układaj blisko mebla żadnych szklanych czy ostro zakończonych elementów. Zadbaj o to, by ani w trakcie snu, ani w czasie zabaw pociechy nie były narażone na niebezpieczeństwo. Nie zostawiaj łóżka bez żadnego dostępu do światła. Umieść na ścianie lampkę, której światło pozwoli dziecku bezpiecznie zejść z łóżka w środku nocy i pójść do toalety.

Wybierz najlepsze łóżko piętrowe dla swojego dziecka! Interesujące modele znajdziesz pod linkiem https://www.gama-sklep.com.pl/category/lozka-pietrowe-45470.

Barierki zabezpieczające – niezbędnik w każdym łóżku piętrowym

Jeśli łóżko piętrowe nie jest wyposażone w barierki zabezpieczające, jak najszybciej zainwestuj w takie wyposażenie. To elementy niezbędne zwłaszcza w przypadku górnej części konstrukcji. W czasie snu nie kontrolujemy, co dzieje się z naszym ciałem, dzieci dodatkowo bardzo często się wiercą i zmieniają pozycje. Mogą więc łatwo spaść z wysokości i zrobić sobie krzywdę. Jakie barierki wybrać? Najlepiej takie, które mają co najmniej 15 cm wysokości. Oczywiście im wyższe, tym lepiej. Aby zwiększyć nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort dziecka w nocy, postaw na barierki obite miękkim materiałem.

Siatki zabezpieczające do łóżka piętrowego

Czasami barierka może nie wystarczyć. Jeśli Twoje dzieci są bardzo żywiołowe, a do głowy stale przychodzą im różne szalone pomysły, lepiej zainwestować w dodatkową ochronę w postaci siatki zabezpieczającej. Warto dodać, że zarówno barierki, jak i siatki powinny być opatrzone odpowiedniki atestami, które potwierdzają fakt, że spełniają one surowe normy bezpieczeństwa. Siatkę mocje się do przykręconych do ramy łóżka haczyków i szyny sufitowej. Sposób montażu może nieco różnić się w zależności od danego modelu.

Co położyć koło łóżka piętrowego?

Czasami nawet najlepsze zabezpieczenie nie wystarczy, dlatego warto zadbać o to, by w razie upadku dziecko doznało jak najmniejszych uszkodzeń ciała. Przed łóżkiem rozłóż miękki dywan. Najlepiej, aby rozciągał się od jednego krańca konstrukcji do drugiego. Możesz również położyć obok łóżka miękkie pufy.

Warto zadbać o bezpieczeństwo konstrukcji już na etapie montażu mebla. Zadbaj o to, by dokładnie dokręcić wszystkie śrubki. Jeśli zauważysz, że z konstrukcji wystają drzazgi czy inne niebezpieczne elementy od razu potraktuj je papierem ściernym. Co więcej, upewnij się, że łóżko jest stabilne. Jeśli podłoga jest krzywa i przez to cała konstrukcja się chwieje, przykręć ją do ściany.

Redaktor Zewnętrzny
Redaktor Zewnętrzny
Artykuły: 66

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *