Jak wybrać kolor elewacji? Zrób wizualizację!

Trudno wyobrazić sobie swój przyszły dom wtedy, kiedy jest jedynie rysunkiem na ekranie komputera. Czasami z pomocą przychodzą wizualizacje albo zdjęcia już skończonych realizacji. Możliwości jest jednak nieskończona ilość, dlatego chętnie w prosty sposób zrobilibyśmy wizualizację swojego pomysłu na zewnętrzny wygląd domu.

Jak znaleźć gotowy projekt domu?

Na pewno znacie portal extradom.pl. My sami wysiadywaliśmy tam godzinami To strona zbierająca gotowe projekty domów z wielu pracowni architektonicznych, co pozwala w jednym miejscu znaleźć dokładnie to, co nas interesuje. Wracaliśmy tu często, szczególnie ze względu na bardzo zaawansowaną i szczegółową wyszukiwarkę projektów. Jest to świetne narzędzie, kiedy macie już działkę i wiecie, jak ma wyglądać wasz wymarzony dom.

Jednak obok zaawansowanej wyszukiwarki projektów, ten portal przyciągnął naszą uwagę też prostym kreatorem wizualizacji 3D.

Jak dobrać kolor dachu i elewacji?

Moment, w którym trzeba wybrać kolorystykę zewnętrzną domu przychodzi niespodziewanie szybko. My proponujemy zacząć się nad tym zastanawiać jak najwcześniej, żeby potem nie podejmować tak ważnych decyzji na ostatnią chwilę. Na tę dachówkę będziecie prawdopodobnie patrzeć całe życie, więc miejcie pewność, że to ta właściwa

Kreator 3D wizualizacji projektów domów można znaleźć już na pierwszej stronie portalu. Żeby się do niego dostać, należy założyć swoje konto albo skorzystać z konta na Facebook’u lub Gmail’u.

Po zalogowaniu najpierw wybierz projekt domu. Wystarczy zacząć wpisywać nazwę, a dostępne projekty pojawią się na liście poniżej. Niestety nie wszystkie projekty są dostępne (tyle ich jest, że wcale się nie dziwię!).

Kiedy już wybierzesz dom, pojawi się jego model 3D. Najpierw możesz pobawić się kolorami jego elewacji i dachu. Na menu na prawo od rysunku klikaj po kolei na każdy element elewacji i wybieraj materiały i kolory. Zmiany pojawią się od razu!

W wizualizacji dachu dostępna jest tylko dachówka Braas, ale za to w przeróżnych kształtach i kolorach.

W kolejnym menu poniżej rysunku modelu 3D znajdziesz możliwości zmiany położenia kamery, stworzenia odbicia lustrzanego albo zapisania swojego projektu i podzielenia się nim z innymi użytkownikami lub poprzez media społecznościowe.

Jak usytuować dom na działce?

Kolejnym fajnym pomysłem jest wykorzystanie w kreatorze prawdziwych map. Kliknij na link +dodaj działkę, który znajduje się powyżej rysunku 3D. Tutaj portal będzie chciał Twój numer telefonu i dopiero po jego weryfikacji będziesz mógł znaleźć swoją działkę na mapie. Zaznacz ją, a następnie kliknij przycisk obserwuj na chmurce z jej opisem.

Teraz przejdź z powrotem do kreatora 3D, a na liście działek znajdziesz tą, którą zaznaczyłeś:

W menu poniżej modelu 3D znajdziesz strzałki, którymi możesz obracać domem tak, żeby odpowiednio ustawić go na działce.

Ups! W tym przypadku okazało się, że wybrany dom jest trochę za duży na naszą przykładową działkę.

Niestety nie wszystkie działki są uwzględnione na dostępnych mapach. Naszej na przykład nie było ? może dlatego, że została wydzielona stosunkowo niedawno?

My cały wieczór bawiliśmy się wizualizacjami projektów, układaniem ich na działkach i dopasowywaniem kolorów elewacji. Żałujemy tylko, że w narzędziu nie znajdziemy naszego projektu ani naszej działki. Wtedy zabawa byłaby jeszcze lepsza!

Którą część z zewnątrz waszego domu najtrudniej wam sobie wyobrazić? Czy ten kreator okazał się przydatny również dla was?

Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *