Jaki robot sprzątający do sierści wybrać?

Chyba wszyscy właściciele zwierząt wiedzą, że ich posiadanie to nie tylko przyjemność, ale i nieustanna walka z niezliczoną ilością sierści. Ona sama, mimo najlepszej pielęgnacji naszych pupili, zdaje się pojawiać bez końca. W tej nierównej walce z odsieczą przyjdzie nam robot sprzątający. Sprawdźmy, które jego cechy i funkcje pozwolą nam skutecznie usuwać sierść zwierząt domowych, zarówno z dywanów, jak i podłóg.

Co powinien umieć robot sprzątający sierść?

Każdy zwierzak regularnie gubi sierść. Najbardziej dokuczliwe jest to podczas linienia zwierząt, kiedy jest jej najwięcej. Najczęściej znajdujemy ją zaplątaną w dywany, leżącą wzdłuż krawędzi i w narożach podłóg, a także pod meblami, zmieszaną razem z kurzem. Robot sprzątający powinien umieć zbierać sierść zwierząt z każdego z tych miejsc. Dlatego powinniśmy wybrać takiego robota, dla którego odkurzanie trudniej dostępnych zakamarków, będących rezerwuarem zwierzęcej sierści, nie będzie problemem.

Odkurzacz automatyczny, aby był skuteczny, powinien więc wyróżniać się dużą siłą ssania, odpowiednim rodzajem szczotek oraz zestawem właściwych czujników. Przed zakupem warto dobrze sprawdzić, czy interesujący nas model, aby na pewno jest wyposażony w satysfakcjonujące nas funkcje i rozwiązania, ponieważ tylko one pozwolą nam poradzić sobie z sierścią psa lub kota na naszych podłogach.

Szczotki i moc robota sprzątającego sierść zwierząt

Dobrze, aby robot sprzątający sierść pupila, był wyposażony w odpowiednie szczotki: główną i dwie boczne. Takie rozwiązanie pozwoli skutecznie usuwać sierść nawet pod meblami. Dobrze też, aby szczotki posiadały konstrukcję odporną na wplątywanie się w nie usuwanej sierści i włosów. Jeśli to możliwe, możemy też próbować wybrać robota sprzątającego o takiej wysokości, która pozwoli mu wjechać pod nasze meble (mniej niż 10 cm), aby mógł jeszcze dokładniej poradzić sobie z sierścią.

CZYTAJ DALEJ  Domowe sposoby na komary - co odstrasza komary? 7 sprawdzonych metod

Równie ważna podczas sprzątania jest moc ssania urządzenia. Im wyższa, tym odkurzacz łatwiej i dokładniej zbierze sierść. O dużej mocy, wynoszącej 5000 Pa, możemy mówić w przypadku modelu RCV 5 Karcher. Ucieszy on posiadaczy zwierząt, ponieważ gwarantuje bardzo skuteczne usuwanie sierści. Wspomniany model zapewnia wysoką wydajność nie tylko podczas czyszczenia podłóg z sierści, ale także dywanów czy wykładzin.

Czujniki w automatycznych odkurzaczach do sierści

Robot sprzątający sierść psa i kota powinien wyróżniać się nie tylko dużą mocą, ale i umiejętnym poruszaniem się po domu. Stąd konieczne są odpowiednie czujniki. Czujniki LIDAR i laserowe pozwolą robotowi mapować pomieszczenie i omijać znajdujące się w nim przeszkody. Czujnik uskoku natomiast, uchroni robota przed upadkiem ze schodów. Najważniejszy jednak dla robota sprzątającego sierść jest czujnik rozpoznawania rodzaju powierzchni i wykrywania dywanów. Dlaczego?

Otóż do odkurzania sierści z podłogi potrzeba jest inna moc niż podczas sprzątania powierzchni tekstylnych. Dobry robot sprzątający nie tylko będzie mieć taką funkcję, ale i automatycznie dobierze moc do rodzaju czyszczonej powierzchni. Dodatkowo warto wybrać model z pojemnym zbiornikiem na odpady. Sierść kota lub psa potrafi zajmować sporą objętość. A pamiętajmy, że oprócz niej, robot będzie odkurzać także inne zanieczyszczenia i brud, które szybko napełnią pojemnik.

Idealny robot sprzątający do sierści

Skuteczne usuwanie sierści z dywanów i podłóg to nie jedyna bolączka właścicieli zwierząt. Zwierzaki mają to do siebie, że wylewają wodę ze swoich misek, wyciągają z nich jedzenie i zostawiają na posadzkach ślinę. Nierzadko wypadająca sierść przykleja się do tych zabrudzeń. Choćby z tego powodu warto zadbać, aby inteligentny robot do sierści był wyposażony w funkcję mopowania. Pozwoli ona usunąć trwałe zabrudzenia na podłogach, zapewniając higieniczne warunki przy miskach zwierzęcia.

Dobrze także, aby nasz automatyczny odkurzacz potrafił nie tylko mopować, ale także w miarę cicho sprzątać. Pamiętajmy, że nasz robot będzie pracować pod naszą nieobecność. Zbyt głośna praca w czasie sprzątania może drażnić nasze zwierzęta i powodować u nich dyskomfort. Cichy sprzęt będzie idealny także dla właścicieli zwierząt domowych, którzy chcą pozbywać się sierści bez wysiłku i w ciszy, zapewniając sobie maksimum komfortu.

Redaktor Zewnętrzny
Redaktor Zewnętrzny
Artykuły: 114

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *