Jakie są korzyści z posiadania mieszkania w Pruszczu Gdańskim?

Czy warto jest zamieszkać w Pruszczu Gdańskim? Co może zaoferować to miasto? Jaki typ nieruchomości wybrać? Dlaczego warto postawić na oferty sprzedażowe renomowanych firm deweloperskich? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie w tym artykule.

Dlaczego warto postawić na Pruszcz Gdański?

Osoby pytane o to jak żyje się w Pruszczu Gdańskim odpowiadają, że nie wyobrażają sobie lepszego miejsca do życia, prowadzenia działalności gospodarczej, odpoczynku. Ta stosunkowo niewielka miejscowość od kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat cieszy się nieustannie rosnącą popularnością.

Dzieje się tak głównie za sprawą dogodnej lokalizacji – bezpośredniego sąsiedztwa Pruszcza Gdańskiego z Gdańskiem. Umożliwia ona wygodny i szybki dojazd do Gdańska a jednocześnie korzystanie z wszelkich zalet gwarantowanych przez mniejszą miejscowość. Co można wyróżnić wśród tych zalet? Przede wszystkim niskie ceny za metr kwadratowy powierzchni mieszkaniowej, co w przypadku wielu osób jest decydującym kryterium zakupu mieszkania w Pruszczu Gdańskim.

Innym, ważnym argumentem przemawiającym za zakupem mieszkania w Pruszczu Gdańskim i osiedleniem się w tej miejscowości na stałe jest względny spokój i cisza jaką zazwyczaj zapewniają mniejsze miejscowości: z dala od hałasu dużego miasta ludzie mogą spacerować po parkach, ścieżkach dla pieszych i podziwiać okoliczną przyrodę oraz unikatowy krajobraz. Lokalna społeczność wspiera się nawzajem i jest ona na tyle niewielka, że ludzie nie pozostają dla siebie anonimowi i obojętni.  Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego mają wszystko „pod ręką” : duże i małe sklepy spożywcze, różnorodne obiekty handlowe, szkoły, restauracje, miejsca rozrywki. Dzięki temu nie narzekają oni także na rynek pracy, który jest zróżnicowany.

Mieszkanie – czy warto i jakie?

Najpopularniejszą opcją zakupową na rynku deweloperskim w Pruszczu Gdańskim są mieszkania, a zwłaszcza mieszkania gotowe do odbioru. Mieszkania to typ nieruchomości, na którym z reguły można zyskać i to jest głównym argumentem decydującym o ich zakupie. W jaki sposób zyskuje się na mieszkaniach? Ceny sprzedażowe mieszkań od wielu lat nieustannie rosną. Kupując mieszkanie gotowe do odbioru w Pruszczu Gdańskim teraz, możesz  niemal od razu sprzedać je z zyskiem zwiększając zysk wykonując na przykład prace remontowe w mieszkaniu lub po prostu czekając jakiś czas z jego sprzedażą.

Mieszkanie można też wynająć a w Pruszczu Gdańskim nie brakuje osób samotnych, rodzin z dziećmi czy nawet studentów studiujących w Gdańsku a poszukujących tańszej opcji najmu w Pruszczu Gdańskim. Z uwagi na dużą konkurencję na rynku deweloperskim w Pruszczu ceny sprzedażowe mieszkań są konkurencyjne i to kolejny argument przemawiający za zakupem mieszkania w tej miejscowości.

Mieszkanie warto kupić nie tylko ze względu na wspomniany wcześniej aspekt ekonomiczny, ale także z uwagi na komfort, jaki zapewnia ten typ nieruchomości: brak konieczności koszenia trawy, odśnieżania, zgrabiania liści, zakupu opału, podkładania do pieca, dbania o zewnętrzny wygląd budynku, zamawiania przeglądów komina i innych instalacji. Aspekt komfortu jest szczególnie istotny w obecnych czasach, kiedy nie mając czasu dla siebie i najbliższych staramy się go jak najbardziej oszczędzić na innych czynnościach. Osoby lubiące towarzystwo innych docenią także liczne możliwości nawiązania kontaktu, jakie stwarza mieszkanie.

Mieszkania gotowe do odbioru od Activa

Niewątpliwie najkorzystniejszą opcją zakupu jest mieszkanie gotowe do odbioru:  po wykończeniu i wyposażeniu wnętrz można od razu się do niego wprowadzać lub wynajmować je, nie czekając często wiele lat na zakończenie inwestycji. Warto zastanowić się jednak nad tym, w jakim standardzie deweloperskim oferowane są mieszkania.

Wykonanie wiele prac przez dewelopera sprawia, że nowy właściciel mieszkania nie musi marnować czasu i środków finansowych na przykład na szpachlowanie i malowanie ścian. Firma Activa, będąca liderem na rynku deweloperskim w Pruszczu Gdańskim,  poszła o krok dalej niż konkurencja i w oferowanych przez firmę mieszkaniach na osiedlach mieszkaniowych stworzonych przez firmę (Antares  lub Andromeda) zapewnia podwyższony standard deweloperski. Oprócz unikatowego projektu budynku i jego otoczenia firma zapewnia wykończenie części wspólnych (klatek schodowych, piwnic i innych) wysokiej jakości, trwałymi materiałami gwarantującymi wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie a jednocześnie doskonale się prezentującymi.

W zakresie wykończenia wnętrz standard deweloperski Activa obejmuje: murowane ściany działowe, , ściany oraz sufity szpaclowane i malowane na biało, granitowe parapety, balkony wykończone antypoślizgowym granitem lub deską kompozytową oraz szereg innych udogodnień.

Mieszkanie w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie

Zakup mieszkania gotowego do odbioru w Pruszczu Gdańskim, zwłaszcza od renomowanej firmy deweloperskiej takiej jak Activa, jest bardzo trafioną inwestycją mogąca przynieść w niedługim czasie wymierne korzyści finansowe, a także zapewniającą komfort i spokój psychiczny. Pruszcz Gdański jest idealnym miejscem do życia, a komfortowy dojazd do Gdańska jest jednym z jego głównych atutów. Jeżeli szukasz w okolicach, np. w Gdańsku, to warto poznać ofertę Activa dostępną na stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gdansk

Redaktor Zewnętrzny
Redaktor Zewnętrzny
Artykuły: 66

2 komentarze

  1. Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Świetny artykuł. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał, aby przejrzeć nowe rzeczy.

  2. Bardzo dobre. Jestem zachwycony, że wyszukałem ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę ,by się wypowiadać na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Chcę podziękować tu za Twój trud. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie odwiedzał, by zobaczyć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *