Kunszt prywatności: personalizuj swoją przestrzeń za pomocą żaluzji wewnętrznych

W najnowszych trendach wnętrzarskich można zauważyć wielki powrót żaluzji wewnętrznych. Mogą one nie tylko tworzyć przepiękną dekorację okienną, ale również stanowić element nowoczesnego wystroju. 

Żaluzje wewnętrzne dopasowane do dużych okien

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej spotyka się projekty domów z dużymi przeszkleniami. Czy jedyną opcją zapewniania sobie prywatności w przypadku takich okien są zasłony? Nie. Jeśli marzysz o odrobinie intymności i chcesz uniknąć wzroku ciekawskich sąsiadów, wybierz żaluzje wewnętrzne. Jest to praktyczne i obecnie bardzo modne rozwiązanie.

Jak dopasować odpowiednie żaluzje wewnętrzne na duże okna? Po pierwsze wybierz szerokość lameli – może ona wynosić np. 50 mm lub 25 mm. Do większych pomieszczeń zwykle lepiej pasują osłony z szerszymi listwami, a do mniejszych z węższymi. 

Bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku dużych okien jest system Dual, czyli konstrukcja dwupłaszczowa. W żaluzjach tego typu segmenty podlegają niezależnej regulacji, a zatem podniesienie jednego płaszcza nie wyklucza opuszczenia drugiego. Dzięki temu można precyzyjniej dopasować ilość wpadającego do wnętrza światła i swobodnie uchylać okna. 

Żaluzje bambusowe fantastycznie prezentują się na dużych przeszkleniach 

Jaki kolor żaluzji wybrać do nowoczesnych wnętrz?

Ciemne kolory wprowadzają do wnętrz elegancję i podkreślają nowoczesny charakter aranżacji. Czarne, ciemnobrązowe lub antracytowe żaluzje wewnętrzne będą dobrze współgrać z wnętrzami industrialnymi i loftowymi. Stworzą estetyczną całość z cegłą na ścianie, wykończeniami z czarnego metalu, drewnianymi elementami wystroju. Żaluzje wewnętrzne w kolorze antracytu odnajdą się w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach utrzymanych w ciemniejszej kolorystyce i w takich, w których pojawiają się ciemniejsze akcenty. Nowoczesne żaluzje wewnętrzne w wielu kolorach znajdziesz na przykład tutaj: https://clicky.pl/kategoria-produktu/zaluzje-wewnetrzne/

Żaluzje wewnętrzne w kuchni – ciepły odcień dębowego brązu wnosi element natury do wnętrza

Jak zapewnić prywatność w sypialni?

Poczucie prywatności i możliwość odizolowania się od spojrzeń sąsiadów czy widoku ulicy są wyjątkowo istotne m.in. w sypialni, gdzie możliwość osłonięcia okna przydaje się także do stworzenia odpowiednich warunków do zasypiania. W ciemnym pomieszczeniu łatwiej zasnąć, a nocna regeneracja jest efektywniejsza. Jeśli Twoja sypialnia znajduje się na poddaszu, właściwym wyborem będą wewnętrzne żaluzje dachowe, a jeśli okna mają niestandardowe rozmiary, zdecyduj się na osłony na wymiar. W sypialniach dobrze sprawdzają się żaluzje drewniane, gdyż sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych, więc wcale nie trzeba decydować się na modele brązowe. Aby mieć pewność, że kolor osłon będzie pasował do wnętrza, warto zamówić wzornik. Przed przystąpieniem do montażu najlepiej dokładnie zapoznać się z instrukcją. Na szczęście nowoczesne systemy często nie są skomplikowane, a wielu producentów oferuje żaluzje, które można montować w sposób bezinwazyjny – bez wiercenia.

Redaktor Zewnętrzny
Redaktor Zewnętrzny
Artykuły: 26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *