Poznaj doświadczenia tych, którzy zaczęli już swoją budowę

Kiedy na początku dopiero wybieramy projekt naszego domu, trudno sobie wyobrazić czy jego budowa będzie trudna lub kosztowna, i jaki właściwie będzie efekt końcowy. Bo wiadomo, plany i rysunki pokazują co innego niż prawdziwe życie. Dlatego namawiam Was, żebyście poszukali tych, którzy już zaczęli realizację wybranego przez Was projektu, a zdziwicie się jak chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z budowy.

Blogi z budowy na stronie firmy architektonicznej

Jeżeli macie na oku już konkretny gotowy projekt lub zostało kilku kandydatów do wyboru, to teraz chcecie ich dokładniej sprawdzić. Zacznijcie od tego, czy firma architektoniczna posiada grupę lub forum dla budujących ten konkretny projekt. Szukajcie ich na jej stronie lub na grupach na Facebooku.

My budujemy wedle projektu ARCHON+, który na swojej stronie gromadzi blogi budujących ich projekty oraz tworzy fora przy każdym projekcie.

Ja zapisałam się na forum naszego projektu i dostaję maila za każdym razem, kiedy pojawi się nowa wypowiedź. Szczerze Wam się przyznam, że już wiele pomysłów już stamtąd zgarnęłam. Najczęściej omawianymi tematami są zmiany wprowadzane przy adaptacji, kto wybrał jaki materiał oraz ile za co dotychczas zapłacili. Pod wpływem tego, co przeczytałam, zdecydowaliśmy się usunąć okna w garażu i kotłowni, co pozwali trochę zaoszczędzić. Utwierdziłam się też w przekonaniu, że proponowana przez projektanta płaska dachówka to dla nas dobry wybór.

Wiem, że również pracownia architektoniczna Z500 zachęca do prowadzenia bloga o swojej budowie według ich projektu. Prowadzący swoje blogi inwestorzy wrzucają zdjęcia i opisują postępy, a pod każdym postem można dodać komentarz i zadać pytanie.

Rozmowy o budowie konkretnego projektu znajdziecie również na forum MuratorDom. Doświadczenia i opinie wymieniane są tutaj w dwóch różnych kategoriach – na temat projektów z oferty Muratora oraz wszystkich pozostałych.

Czy inne biura architektoniczne też mają swoje fora lub oferują prowadzenie mini-bloga z budowy? Dajcie znać w komentarzu!

Budujecie dom? Nasz blog na pewno Wam się przyda! Zapisz się na newsletter, żeby dostawać powiadomienia o nowych postach!

Blogi o budowie na MojaBudowa.pl

Oto cały portal blogów. W tym momencie jest tam ponad 707 tyś. zdjęć przesłanych przez 240 tyś. użytkowników. Tak więc sami widzicie, że jest duża szansa, że ktoś prowadzi budowę podobną do Waszej! Dodatkowo portal posiada wyszukiwarkę, za pomocą której można przeszukać od razu i blogi, i forum. Na stronie Wystarczy, że wpiszesz wybrane słowa kluczowe, temat lub pytanie, jako typ wyszukiwania wybierzesz “w treści”, a następnie klikniesz na ikonę lupki.

Forum MuratorDom

Ogromne forum na pierwszej stronie pokazuje kategorie, w których czytelnik znajdzie oddzielne dyskusje, od porady przy budowaniu piwnic i fundamentów, przez instalacje, aż po wystrój wnętrz. Tutaj możecie znaleźć opinie na temat rozwiązań, jakie zakłada wybrany przez Was projekt. Zapiszcie sobie  bezpośredniego linka do wyszukiwarki, która umożliwia dokładne przeszukanie całego portalu.

Grupy dla budujących w Waszej okolicy

Dobrze jest porównać ceny lub odkupić materiały, które nie zostały wykorzystane na budowie u sąsiada. Kiedy wprowadzacie się do nowej okolicy lub niewielu z Waszych znajomych się buduje, trzeba zajrzeć do internetu, żeby poznać sąsiadów. Grupy i fora podzielone są również ze względu na lokalizacje. Wiadomo, różne regiony Polski to różne warunki i cenniki, ale też mody i zwyczaje w budowlance. Można też zaczerpnąć opinii o lokalnych ekipach i fachowcach, chociaż tutaj jestem ostrożna, bo moim zdaniem takie “recenzje” nie zawsze są szczere i obiektywne.

Poszukajcie swojej okolicy na forum MuratorDom. Grupy budujące podzielone są na województwa i dopiero po wskazaniu swojego na mapie zostaniecie przeniesieni do listy okolic. Jeżeli nie znajdziecie swojej miejscowości, zawsze możecie założyć dla niej nową grupę, a na pewno po jakimś czasie wasi sąsiedzi zaczną do niej dołączać.

Zajrzyjcie również na grupy Facebooka. Wystarczy wpisać frazę “budowa domu” oraz nazwa Waszej miejscowości, regionu albo chociażby województwa. Tutaj znajdziecie grupy dla woj. dolnośląskiego, łódzkiego czy mazowieckiego lub dla Szczecina czy Mielca.

Jeżeli znacie jeszcze inne miejsca w internecie, wszelkie grupy, fora, czy blogi, na których można przeczytać coś ciekawego dla inwestora indywidualnego, czyli takiego człowieka jak ja, to bardzo proszę o adres w komentarzu! A które blogi budowlane polecacie?

Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *