Wideodomofon bezprzewodowy – bezpieczeństwo i wygoda

Wideodomofony bezprzewodowe w dobie szerokiego dostępu do internetu coraz częściej zastępują te tradycyjne. To rozwiązanie nowoczesne i bardzo funkcjonalne, a co najważniejsze – zapewniające bezpieczeństwo nam i innym domownikom, dzięki skutecznej kontroli tego, by do naszego domu nie dostały się osoby niepowołane.

Wideodomofony i domofony już od bardzo długiego czasu montowane są nie tylko w prywatnych posesjach, ale także są normą w blokach. I o ile domofon pozwala jedynie na kontakt głosowy z osobą, która znajduje się na zewnątrz, o tyle wideodomofony pozwalają również na rejestrację obrazu, dzięki czemu możemy w większym stopniu skontrolować, kto chce wejść na teren posesji. Dziś wideodomofony – w tym te nowoczesne bezprzewodowe – to urządzenia wysokiej jakości, do konstrukcji których zostały użyte najnowocześniejsze dostępne rozwiązania z dziedziny elektroniki. Niewątpliwie wpływa to na wygodę korzystania  z takiego sprzętu (dzięki na przykład opcji, jaką jest zdalne otwieranie) i zwiększa nasze bezpieczeństwo. Poniżej trochę więcej o tym, czym jeszcze charakteryzuje się wideodomofon bezprzewodowy i dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w naszym domu.

Wideodomofony bezprzewodowe – nowoczesne rozwiązanie

Aby docenić zalety wideodomofonu bezprzewodowego, warto go porównać z jego poprzednikiem, czyli wideodomofonem przewodowym. Przede wszystkim pierwsze rozwiązanie można bardzo szybko zastosować na posesji bez konieczności przeprowadzania żmudnych prac związanych z montażem okablowania. Dlatego gdy nie pomyśleliśmy o domofonie podczas budowy domu czy remontu, wideodomofon bezprzewodowy jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Ze względu na o wiele mniej skomplikowany montaż niewymagający na przykład kucia ścian, a potem ich renowacji, wideodomofon bezprzewodowy jest też opcją o wiele tańszą. Wideodomofon wi-fi wymaga jedynie dostępu do sieci internetowej i do zasilania prądem. W erze przeróżnych aplikacji oczywiście można korzystać z wideodomofonu również przy użyciu smartfona czy tabletu.

Z czego się składa wideodomofon bezprzewodowy?

Wideodomofon bezprzewodowy to parę elementów, dzięki którym możliwe jest uzyskanie podglądu, rozmowa z osobą stojącą u wrót naszej posesji i sterowanie bramą bez konieczności wychodzenia z domu. Każdy zestaw wideodomofonowy zawiera:

  • Panel zewnętrzny (składający się z kasety zewnętrznej) – taka stacja bramowa w najnowocześniejszym wydaniu ma wbudowaną kamerę i czytnik zbliżeniowy; jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne i różne niesprzyjające warunki pogodowe. Dzięki takiej stacji możliwa jest rozmowa, jednostronne odbieranie obrazu oraz sterowanie bramą – wszystkie te opcje poprawiają stan bezpieczeństwa naszej posesji.
  • Monitor (wyświetlacz) – montowany wewnątrz mieszkania – służy do odbioru obrazu z kamery. Nowoczesne wideodomofony mają wyświetlacze LCD z kolorowym obrazem, a niektóre modele są wyposażone w panoramiczny ekran.
  • Zasilacze – jeden podłącza się do stacji bramowej, a drugi do monitora.
  • Karta pamięci – służy do zapisu obrazów. Może być to przydatne wtedy, gdy nie ma nas w domu.
  • Karty zbliżeniowe – one – lub breloki zbliżeniowe – umożliwiają otworzenie bramy.

Nowoczesne wideodomofony wi-fi są montowane nie tylko w prywatnych posesjach, ale także w budynkach biurowych. Poza funkcjonalnością tego typu urządzenia charakteryzuje także dopracowany design. W związku z tym łatwo jest dopasować wideodomofon do wnętrza naszego domu, a także elewacji budynku.

Wideodomofon bezprzewodowy to nowoczesne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie poczucia komfortu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszej posesji i jej mieszkańców. To opcja sprawdzona, dlatego warto z niej skorzystać – tym bardziej że takie urządzenie będzie nam służyć przez długi czas.

Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *