Zaproś do swojej łazienki kolory ziemi, morza i słońca — zaprojektuj wnętrze inspirowane śródziemnomorską kulturą

Śródziemnomorska architektura zachwyca ciepłymi kolorami, naturalnym pięknem i oświetlającym ją słońcem. Budynki w Barcelonie przyciągają wzrok za sprawą swoich nieregularnych kształtów i wyjątkowej gry świateł oraz cieni — przede wszystkim dzięki oryginalnym okiennicom, na przykład w Casa Ugalde José Antonio Codercha, czy ponadczasowej architekturze Gaudíego.

Dlatego uzdolnieni projektanci wnętrz tworzą kolekcje mebli i wyposażenia, które wykorzystują największe zalety śródziemnomorskiej kultury i pozwalają na ich wprowadzenie do prywatnych mieszkań. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak zaprojektować łazienkę inspirowaną katalońską architekturą, która odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

Czym wyróżniają się inspiracje śródziemnomorską architekturą w łazienkach?

W nowoczesnych projektach inspiracje śródziemnomorską architekturą i kulturą to przede wszystkim symfonia kolorów, naturalnych materiałów i światła. W łazienkach dominują ciepłe odcienie beżu i terakoty, tworząc przestrzeń, która zachwyca przytulną atmosferą. Dlatego to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaprojektować wyciszającą i odprężającą strefę kąpielową lub prysznicową. W formie naturalnych elementów często pojawiają się kamień, drewno oraz dekoracyjne mozaiki, które kojarzą się z wakacyjnym wypoczynkiem.

W tego typu wnętrzach ważne są również meble łazienkowe, które powinny łączyć nowoczesną funkcjonalność ze śródziemnomorską estetyką. Taką kolekcję proponuje marka Roca — nowa seria TURA inspirowana barcelońską architekturą to godna uwagi propozycja dla inwestorów, którzy pragną zaprosić do swojego domu śródziemnomorskie słońce i ciepło. W ramach kolekcji możesz zdecydować się nie tylko na meble, ale również na kompletne wyposażenie łazienkowe, czyli na umywalki, miski WC, bidety czy wanny. Dzięki temu z łatwością zaprojektujesz łazienkę, która zachwyci Cię precyzją wykończenia i stylem.

Meble łazienkowe TURA — oryginalny design, który sprawdzi się w łazienkach wykończonych w różnych stylach

Kolekcja TURA została zaprojektowana przez urodzonego w Barcelonie Andreu Carullę. Jej nazwa pochodzi od dwóch słów, które przedstawiają najważniejsze inspiracje serii: cul-TURA i architec-TURA. To kolekcja, która odzwierciedla piękno i historię Morza Śródziemnego. Meble łazienkowe TURA charakteryzują się geometrycznymi kształtami, które nawiązują do awangardowych budynków wspomnianego Codercha. Z kolei ich oryginalne kolory (szlachetny szary, terakota, biały mat) ułatwiają wprowadzenie do łazienki przytulnej atmosfery i pozwalają na sprawne połączenie mebli z kolorowymi mozaikami lub innymi elementami wyposażenia. Dzięki temu meble łazienkowe TURA sprawdzą się w łazienkach urządzonych w różnych stylach: zarówno bardziej modernistycznych, jak i klasycznych.

Nowoczesne funkcje mebli łazienkowych TURA, które ułatwiają dbanie o codzienną higienę

Meble łazienkowe TURA, dostępne w różnych wymiarach i konfiguracjach, pozwalają na zaprojektowanie łazienki, która zachwyca nie tylko designem, ale również funkcjonalnością. Cała seria jest wykonana z wytrzymałych materiałów, które bardzo dobrze sprawdzą się w wymagających łazienkowych warunkach. Z kolei do innych najważniejszych zalet tej kolekcji możemy zaliczyć:

  • pojemne szuflady, szafki i półki w różnych konfiguracjach,
  • duży wybór mebli w wielu wymiarach, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w większych, jak i mniejszych łazienkach,
  • możliwość połączenia szafek z dopasowaną umywalką,
  • opcja doposażenia szuflad w organizery, których pokrywkę wykorzystasz w formie półki odstawczej w umywalce lub wannie.

Podczas wyboru mebli łazienkowych TURA warto zwrócić uwagę na ich jasne odcienie, które wprowadzą do wnętrza harmonię, tworząc idealną przestrzeń do odprężenia. Będą również pięknie współgrać z promieniami słońca lub ciepłym oświetleniem. W połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, korek czy kamień, dodadzą łazience autentyczności, która w aranżacjach zawsze jest ponadczasowym wyborem. Zapoznaj się z kolekcją TURA marki Roca i wprowadź do swojej łazienki elementy śródziemnomorskiej kultury, tworząc przestrzeń, która będzie Twoim źródłem codziennego relaksu.

Redaktor Zewnętrzny
Redaktor Zewnętrzny
Artykuły: 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *