Relacja z Południowych Targów Nieruchomości 2018

W ten weekend odwiedziliśmy targi budowlane. Tylko że nie te, które wcześniej zaplanowaliśmy. Jednak bardzo się cieszę, że wylądowaliśmy na Południowych Targach Nieruchomości. Oto moja relacja.

Targi odbyły się 14 i 15 kwietnia 2018 w Arenie Ursynów w Warszawie. Brało w nich udział prawie 90 wystawców.

Moje pierwsze wrażenie – targi nie były przytłaczające! Mogliśmy spokojnie przejść wszystkimi alejkami, obejrzeć każde stoisko oraz swobodnie porozmawiać z przedstawicielem firmy. Mimo że wydarzenie nie było takie małe, ani pod względem liczby dostawców, ani powierzchni zajmowanej przez stoiska, bez problemów oblecieliśmy całą halę. I to dwa razy!

Lokalne targi gościły lokalne firmy. Miło było porozmawiać z ich specjalistami. Nie mieli problemu z odpowiedziami na nasze pytania, był konkret Bardzo praktyczne było też to, że firmy skierowane do kupujących mieszkania były z jednej strony hali, a te dla budujących dom – z drugiej.

Jeżeli dopiero zaczynacie interesować się takimi targami, pamiętajcie, żeby zawsze sprawdzić bilety na takie wydarzenia z wyprzedzeniem. Na miejscu bilet rodzinny kosztował 10 zł, ale na oficjalnej stronie internetowej można było pobrać bezpłatny bilet w zamian za adres email. Tutaj akurat wstęp nie kosztował zbyt wiele, ale na innych wydarzeniach w ten sposób możecie zaoszczędzić trochę więcej. Na kilka bloczków budowlanych się uzbiera!

Oto co ciekawego znaleźliśmy na tych targach:

Firma Negocjatornia proponuje negocjowanie w waszym imieniu ceny i warunków umowy z deweloperem oraz kredytu hipotecznego z bankiem. Jest to ciekawa opcja dla zabieganych albo tych, którzy nie potrafią negocjować (nie mylić z targowaniem się!). Poszukajcie podobnych firm, które specjalizują się w negocjowaniu różnych umów zawieranych przy okazji budowy domu – z agencją nieruchomości lub wykonawcą. Mimo tego, że usługi takiej firmy to kolejna pozycja w Waszym budżecie, może okazać się, że ostatecznie zaoszczędzicie kilka ładnych tysięcy.

Na targach gościło kilka firm, które zajmowały się wystrojem wnętrz, ale wyróżniała się tylko jedna z nich – Moje Wnętrze. Na ich stoisku można było podziwiać kilka pięknych elementów wystroju wnętrz, a na zorganizowanym wykładzie zastanowić się jak chcielibyśmy, aby wyglądało wnętrze naszego domu. Projektanci tej firmy korzystają z ciekawej metody “follow perception” – najpierw poznają przyszłych mieszkańców nowego domu, a dopiero potem dobierają styl i elementy wystroju, które pasują do ich osobowości.

Z przedstawicielem firmy ALFAFLOOR rozmawialiśmy o samorozlewnych wylewkach anhydrytowych, które stosowane są na ogrzewanie podłogowe,. Używa się ich zamiennie do wylewek betonowych, ale są o wiele niższe (co możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej). My dopiero w przyszłym roku będziemy zgłębiać ten temat, ale warto już teraz wiedzieć, że wylewka to jedna z decyzji do podjęcia przy ogrzewaniu podłogowym.

Jeżeli nie macie czasu ani możliwości zajmować się na co dzień budową swojego domu, możecie po prostu kupić gotowy dom energooszczędny na swoją działkę. W firmie expobud możecie wybrać dom z ich oferty, a oni postawią go w energooszczędnej technologi w stanie surowym lub deweloperskim. Można było obejrzeć piękną makietę jednego z projektów, które oferują!

Firma ampio prezentowała możliwości inteligentnego domu. To jeden z tych luksusów, na które pokusimy się przy budowie naszego domu. Jest jednak ok 200 różnych elementów, które możemy wstawić do naszej konfiguracji. Na zdjęciu panele z przełącznikami, którymi sterujemy naszym inteligentnym domem.

Rozmawialiśmy również z firmą Poldom, która kompleksowo buduje domy w całej Polsce według projektu klienta. Świetna opcja dla zapracowanych i/lub mieszkających za granicą. Po powrocie z targów wysłaliśmy im plany naszego domu do bezpłatnej wyceny. Ciekawy jestem jaka jest różnica w cenie w stosunku do wykonawcy, którego teraz planujemy.

Na koniec warto wspomnieć o oknach z Internorm. Jest to firma stawiająca na innowacyjność i wysoką jakość dla wymagających klientów. Na zdjęciach profile okien aluminiowo-plastikowych i aluminiowo-drewnianych. Aluminium położone jest od zewnętrznej strony, a drewno lub PCV od wewnętrznej. Rozmawialiśmy również o właściwościach antywłamaniowych okien i rolet. Możecie oczekiwać oddzielnego artykułu na ten temat w najbliższej przyszłości

Serdecznie polecamy odwiedzanie targów budowlanych. Na każdych z nich dowiadujemy się czegoś nowego i poznajemy najnowocześniejsze rozwiązania, które możemy wykorzystać w naszym domu. A o tym dobrze pomyśleć jak najwcześniej i zawrzeć w swoich planach budowy.

A które targi Wy byście nam polecili?

Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *