Telewizor do oglądania sportu – jaki wybrać, aby wygodnie oglądać sportowe zmagania?

Dla wielu z nas oglądanie wydarzeń sportowych jest jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Nie ma w tym nic dziwnego. Wspólne kibicowanie z rodziną i przyjaciółmi może dawać sporo satysfakcji. Szczególnie, jeśli sportowe zmagania śledzimy na nowoczesnym telewizorze zapewniającym dobrą jakość obrazu i dźwięku. Czym jednak powinien wyróżniać się taki telewizor? Postanowiliśmy to sprawdzić.

W życiu większości z nas nie brakuje sportowych emocji. Chętnie śledzimy mecze piłki nożnej, skoki narciarskie, olimpiady lekkoatletyczne oraz inne wydarzenia sportowe przygotowując się do nich pieczołowicie. W wielu domach nie tylko planuje się wspólne kibicowanie czy śledzi promocje bukmacherskie ale również zwraca uwagę na to, na jakich urządzeniach są odtwarzane. Na czym więc wygodnie oglądać sportowe zmagania?

Wymiar ekranu

To zdecydowanie najważniejszy element, na który warto zwrócić uwagę, choć oczywiście nie jedyny. W przypadku średniej wielkości salonów, gdzie kanapa znajduje się w odległości około 3 metrów od ekranu telewizora optymalne warunki do oglądania zapewni nam ekran o wielkości wynoszącej od 55 do 65 cali. Większy telewizor sprawdzi się wyłącznie w przypadku dużych salonów – w przeciwnym razie śledzenie sportowych zmagań może być dla nas trudne i męczyć wzrok.

Jasność i odbijanie światła

Większość treści sportowych nadal emitowana jest w standardzie SDR, dlatego telewizor powinien oferować jak największą jasność w tym standardzie, aby przeciwdziałać odblaskom od jasnych świateł lub okien. Telewizory OLED zazwyczaj posiadają niższą jasność SDR w porównaniu do telewizorów LED, z to doskonale radzą sobie z odbijaniem światła.

Czas reakcji

To parametr, który określa ile czasu potrzebuje pixel by zmienić kolor na inny. W przypadku dynamicznych scen, a z takimi mamy do czynienia w sporcie czas reakcji powinien być możliwie najkrótszy, ponieważ szybko poruszające się obiekty na ekranie, takie jak piłki czy zawodnicy, mogą pozostawiać za sobą rozmyte ślady. Telewizory OLED sprawdzają się w tej kwestii najlepiej, ponieważ ich przejścia pikseli są niemal natychmiastowe.

Częstotliwość odświeżania ekranu

To kolejny bardzo ważny parametr, który wpływa na płynność obrazu podczas dynamicznych scen. Obecnie coraz częściej możemy znaleźć w sklepach telewizory o częstotliwości wynoszącej 120 MhZ lub więcej. Wybór takiego telewizora będzie dobrą decyzją, dzięki której oglądanie sportowych zmagań będzie dla nas w pełni komfortowe i nie przeoczymy żadnego szczegółu. Warto również upewnić się, czy możemy skorzystać z dodatkowych ustawień takich jak tryb “gry’ lub “sport”, które sprawią, że obraz będzie jeszcze lepszy.

Podsumowując, jeśli szykujesz się do wspólnego kibicowania, śledzisz aktualne promocje takie jak bonus bez depozytu w LV BET i chcesz spędzić emocjonujący wieczór z bliskimi zadbaj o to, by telewizor, z którego korzystasz spełniał twoje oczekiwania. Jeśli będzie charakteryzował się wyżej wymienionymi parametrami możesz mieć pewność, że tak będzie.

Redaktor Zewnętrzny
Redaktor Zewnętrzny
Artykuły: 38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *