Wiklina w aranżacji wnętrza — jak ją wykorzystać?

Wiklina jest materiałem, który bardzo chętnie wykorzystujemy podczas aranżacji wnętrz domów mieszkań i lokali. Wiklina — zarówno meble, jak i dodatki są naturalnymi i łatwo dostępnymi elementami, które wykorzystamy podczas aranżacji pomieszczeń w każdym stylu. Jest ona estetyczna, funkcjonalna i ekologiczna co daje nam wiele możliwości.

Wiklina – czym jest?

Wiklina to pędy młodych wierzb, które po obróbce wykorzystuje się do wyrobu mebli i koszy. Jest to naturalny materiał ekologiczny, jednak wytrzymały, funkcjonalny i stylowy, co wpływa na jego ogromną popularność od wielu lat.

Zalety produktów wiklinowych

Wiklina nie wychodzi z mody. Klienci bardzo chętnie sięgają po produkty z niej wykonane, ponieważ cechuje się odpornością na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Jest ona łatwa w utrzymaniu czystości i bardzo trwała. 

Estetyka

Największą zaletą wikliny jest jej etyka. Naturalność, jaka ją cechuje sprawie, że nadaje ona wnętrzu naturalnego ciepła i spokoju. Możemy wkomponować ją w wystrój, nowoczesny, elegancki i klasyczny.

Trwałość

Meble i przedmioty wykonane z wikliny posłużą nam przez długie lata, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać, jest to materiał odporny na odkształcenia i obciążenia. Cechuje się więc dużą elastycznością.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Produkty wykonane z wikliny są łatwe w pielęgnacji i czyszczenia. Nie ma konieczności użytkowania specjalnych środków czyszczących. Wystarczy woda z mydłem i miękka ściereczka. Łatwo usunąć nich nie tylko kurz, ale i silniejsze zabrudzenie.

Wszechstronność

Wiklinę wykorzystuje się do wytwarzania wielu przedmiotów wykorzystywanych w aranżacji mieszkania, takich jak meble, kosze, lampy, osłonki na doniczki oraz kwietniki. Możemy dostosować je do różnych stylów wnętrz, na przykład skandynawskiego czy boho. Dodatkowo istnieje możliwość formatowania wikliny, ponieważ łatwo zmienić jej kolor.

Funkcjonalność

Meble i kosze z wikliny są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na rynku znajdziemy ogromną ilość produktów wykonanych z tego materiału, dzięki czemu dobierzemy je zależnie od naszych preferencji. Są dobrym wyborem wykorzystywanym nie tylko podczas dekoracji wnętrz, ale również w utrzymaniu czystości i zachowaniu estetyki.

Produkty z wikliny – jak je wykorzystać podczas aranżacji?

Meble i dodatki wykonane z wikliny dodają wnętrzu naturalnego ciepła i z łatwością komponują się z innymi materiałami. Są one bardzo funkcjonalne, dlatego można wykorzystać je na wiele sposobów.

  • Kosze – kosze z wikliny wykorzystujemy do przechowywania różnych przedmiotów w łazience, sypialni, kuchni oraz w pokoju dziecięcym.
  • Lampy – abażury wiklinowe w lampach stojących i wiszących wprowadzą do pomieszczenia ciepłe światło.
  • Krzesła i fotele – pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Dzięki nim będziemy mieć więcej miejsc do siedzenia.
  • Osłonki na doniczki — idealnie komponują się z roślinami, wprowadzając do pomieszczenia świeżość, naturalność i harmonie.
  • Lustra – dekoracyjne ramy z wikliny wprowadzą do pomieszczenia naturalność i ciepło, są elementem dekoracyjnym, a zarazem praktycznym.
  • Dywany i maty — mają naturalny kolor, jednak kupimy również te barwione, co ułatwi dopasowania do stylu wnętrza.

Wiklina — z czym ją łączyć?

Wiklina odpowiednio komponuje się z naturalnymi kolorami jak biel, szarość czy beż. Jednak odnajdzie się również we wnętrzach o jaskrawych barwach. Jest to materiał naturalny i ekologiczny, nawiązujący do przyrody, dlatego niebieskie i zielone odcienie będą strzałem w dziesiątkę. Jest to materiał uniwersalny, dlatego tak dobrze komponuje się z różnymi stylami, które królują w naszych wnętrzach. Jeśli natomiast chodzi o wybór odpowiedniej tkaniny, to nie ma co do połączenia żadnych ograniczeń. Zarówno len, bawełna, jak i aksamit sprawią, że całość będzie estetyczna i harmonijna. Wiklina jest materiałem uwielbianym przez ekologów, dla których naturalność i bliskość z przyrodą jest bardzo istotna. Coraz więcej ludzi dba o środowisko, wybierając do organizacji wnętrz przedmioty, które są funkcjonalne i ekologiczne.

Artykuł powstał we współpracy z https://swiat-wikliny.pl/

Redaktor Zewnętrzny
Redaktor Zewnętrzny
Artykuły: 38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *