Jak urządzić małą gościnną łazienkę?

Dzisiaj urządzamy łazienkę dla gości. Jest malutka, ale właśnie dlatego jej rozplanowanie było dosyć trudne. Nie zmieściło się wszystko, co chcieliśmy tam wstawić, ale czy jest wszystko, co jest potrzebne?

Łazienka na parterze w domu to przede wszystkim miejsce dla gości. Chcielibyśmy żeby nasz dom zawsze był otwarty dla naszej rodziny i przyjaciół. Specjalnie wybraliśmy projekt, w którym jest oddzielny pokój na dole. Chcemy, żeby w ciągu tygodnia był miejscem do pracy, a w weekendy gościł naszych znajomych. Łazienka zaraz obok przyda się więc nie tylko tym, którzy przyjadą do nas na kolację, ale i tym, którzy zostaną na cały weekend.

Co powinno się znaleźć w łazience dla gości?

Nasza łazienka ma kształt kwadratu, a każda ściana ma 1,80 m szerokości. Czyli mamy niezbyt duże pole manewru. Dlatego zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową, której drzwi odsuwają się na boki. Kiedy będzie otwarta, w łazience będzie trochę więcej przestrzeni i łatwiej będzie można przejść do toalety.

Kabina prysznicowa i umywalka mogą być z tych mniejszych, tak żeby wystarczyły do umycia rąk lub wzięcia szybkiego prysznica. Wolimy mieć miejsce na wstawienie obydwóch z nich, niż samej umywalki, chociażby nawet miała być większa, a przez to i wygodniejsza.

Nad toaletą zamontujemy szafkę, którą musimy zrobić na zamówienie – tak, żeby jak najlepiej wykorzystywała wolne miejsce. To tam schowamy środki czystości, zapasowy papier czy ręczniki. W łazience dla gości jak najwięcej rzeczy powinno być schowanych. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać porządek.

Jaki kolor ściany w łazience?

Tutaj chcielibyśmy prosić Was o radę! Zostawić białą ścianę? Jeżeli nie, to czy postawić na intensywny kolor? A może trochę jaśniejszy? Iść w odcienie niebieskiego (jak w łazience na górze) czy może wprowadzić jakiś inny kolor?

Łazienka w stylu retro

Jeżeli czytaliście nasz poprzedni artykuł z wizualizacjami naszej łazienki na poddaszu, to wiecie jak bardzo podoba nam się styl retro! Powojenny modernizm w połączeniu ze współczesnym minimalizmem – to jest to! Dlatego kafelki są białe lub czarne, proste, ale ułożone w ciekawy wzór.

Podstawa pod umywalkę to jeden ze stolików od maszyn do szycia wyciągniętych z garażu moich dziadków. Jeszcze nie wiemy którego z nich użyjemy. Musimy sprawdzić w którym z nich rura odprowadzająca wodę zmieści się tak, żeby nie trzeba było wycinać żeliwnych elementów stolika.

Jeżeli też budujesz dom, to dołącz do 600 stałych czytelników naszego bloga i zapisz się na nasz newsletter!

Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *