Na początku naszej pracy z architektem wnętrz ułożyliśmy koncepcję rozmieszczenia mebli i sprzętów we wszystkich trzech łazienkach w naszym nowym domu. Teraz przyszedł moment na wybieranie kafelków i konkretnych rzeczy, które chcemy tam wstawić. Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami wizualizacją naszych pomysłów.
Dlatego właśnie poprosiliśmy o pomoc architekta wnętrz – mieliśmy swoją wizję, ale chcieliśmy żeby zweryfikował ją profesjonalista. Dzięki jego podpowiedziom i tej wizualizacji mamy plan, według którego będziemy teraz urządzać nasze łazienki.
Cały dom chcielibyśmy urządzić jako połączenie stylu klasycznego z elementami modernistycznymi, ale równocześnie dodać nieco przytulności skandynawskiego mieszkania połączonego z nowoczesnym minimalizmem. Znajdą się tam elementy niczym ze sztokholmskiej powojennej kamienicy. Staną obok kredensu po babci, nowej kuchni robionej zamówienie, pod nieotynkowanym, betonowym sufitem. Marzą nam się biele i szarości, do których tylko dodamy kolorowe akcenty.
Jakie kafelki wybrać do dużej łazienki?
Takie też mają być nasze łazienki. W ramach minimalizmu zdecydowaliśmy się kupić te same płytki na wszystkie podłogi (włącznie z wiatrołapem i pralnią). Będą to małe heksagony ułożone w biało-czarne wzory. Jeżeli widzieliście nasz profil na Pinterest, wiecie że raczej nic innego nie wchodziło w grę Okazało się jednak, że trudno było kupić takie kafelki. Te dostępne w polskich sklepach to dekoracyjne mozaiki na ścianę. W końcu znaleźliśmy kafelki podłogowe w takim kształcie w hiszpańskiej firmie Equipe, którą na szczęście można spotkać i u nas.
Na ścianach również wszędzie będzie to samo – cegiełki Tamoe z kolekcji Paradyż. Bardzo popularne i w bardzo przyjemnej cenie. Trochę martwił nas fakt, że to bestseller i że będziemy mieć w domu tak samo jak wszyscy. Jednak ich klasyczny wygląd tak nam się spodobał, że nie mogliśmy już znaleźć niczego lepszego.
Niespodziewanym plusem wyboru popularnych kafelków okazała się możliwość małych oszczędności. Na portalach z ogłoszeniami mnóstwo ludzi sprzedaje resztki po swoich remontach w fajnych cenach. To co komuś jest niepotrzebne, staje się dobrą okazją dla nas!
Mimo że do całego domu kupujemy tylko te dwie kolekcje płytek, zamierzamy w każdym pomieszczeniu inaczej je ułożyć. Na kolejnych wizualizacjach w kolejnych postach na blogu zobaczycie nowe wzory zrobione z naszych heksagonów i cegiełek.
Retro szafka pod umywalkę
Szafka pod umywalki to możliwość pokazania modernistycznego, powojennego stylu, który tak bardzo nam się podoba! Chcielibyśmy znaleźć idealną starą komodę, w którą moglibyśmy włożyć dwie umywalki. Okazuje się jednak, że wszystkie meble, na jakie do tej pory trafiliśmy, są albo za wysokie albo nie mają nóżek.
Nasza idealna szafka pod umywalkę powinna mieć wysokość max 80 cm (jeżeli umywalki będą wpuszczane w blat) lub być jeszcze niższa (jeżeli umywalki postawimy na blacie). Musi mieć również nóżki, lub przynajmniej podcięcie na stopy, żeby można było stanąć tuż przy umywalce i wygodnie z niej korzystać.
Jeżeli nie uda nam się znaleźć czegoś oryginalnego, co będziemy mogli przerobić, z bólem serca zdecydujemy się na nową szafkę robioną na zamówienie. Zaboli nas wtedy i kieszeń, bo ta szafka będzie musiała być pokryta pięknym fornirem. Sorry, ale żadna sztuczna okleina tutaj nie da rady!
Ściana biała czy w kolorze?
Jaki kolor wybrać? Dodanie go tutaj na pewno doda wnętrzu charakteru. Na wybranie tego odcienia niebieskiego poświęciliśmy może dwie minuty. Spojrzeliśmy na wzornik i powiedzieliśmy – ten! Tylko teraz mamy wątpliwości, czy taka pochopna decyzja jest aby na pewno dobra…
Małe dekoracyjne dodatki do łazienki
Już dawno temu kupiliśmy baterię prysznicową z deszczownicą. Chcieliśmy, żeby miała termostat i regulację wysokości prysznica, a równocześnie żeby była czarna. Szybę na wannę mamy zamiar zamówić u szklarza i poprosić, żeby elementy łączące były czarne. Może zdecydujemy się na namalowanie na nich czarnych ramek udających metalową ramkę – wtedy efekt retro będzie jeszcze większy. Ale myślę, że zrobimy to w przyszłym roku, żeby rozłożyć koszty.
Do naszej łazienki na stałe wstawimy też krzesło. Będzie to to klasyczne, drewniane, z oparciem z giętych elementów, które prawdopodobnie stało w domu Waszej babci. My swoje wyciągnęliśmy z domu naszej Odnowimy je i pomalujemy tym samym lakierem, który zostanie użyty przy odnawianiu szafki.
Szukamy również czegoś, co moglibyśmy zawiesić nad wanną. Chcielibyśmy jakiś plakat, ale czy znajdziemy coś, co jest wodoodporne?
Jak Wam się podoba nasza łazienka? Czy dać kolor czy zostawić białą ścianę? W jaki wzorek ułożyć kafelki? Uważacie, że drewno przy umywalce jednak szybko się zniszczy? Napiszcie nam proszę w komentarzach tutaj pod artykułem lub na Facebooku!
Jeżeli też budujecie dom lub zamierzacie niedługo zaczynać, koniecznie zapiszcie się na nasz newsletter – tak jak inne 500 osób, które razem z nami budują swoje domy! Koniecznie zaznaczcie, że chcecie otrzymywać od nas informacje o nowych postach pojawiających się na naszym blogu!