7 blogów o budowie domu, które warto śledzić

W poniższym subiektywnym zestawieniu ujęliśmy blogi budowlane, czyli takie, na których tematyka budowlana jest głównym tematem. Wybraliśmy również blogi o treściach poradnikowych – takie, z których sami uczymy się czegoś, co wykorzystamy w trakcie naszej budowy.

Zobaczcie nasze zestawienie:

1. Amator buduje dom

Amator, taki jak my, ale znacznie bardziej zaawansowany z budową. Pisze o tym, jak wybrać odpowiedniego wykonawcę oraz pokazuje transmisje na żywo ze swojego placu budowy. Najciekawsze i najnowsze treści znajdziecie na “amatorskim” Facebooku.

2. blog.poradnik-budowlany.com czyli jak się wybudować i nie zwariować?

Nasz ulubiony wpis to Co byś zmienił budując jeszcze raz, przed przygotowaniem którego autor przeczytał ponad 10000 wypowiedzi w internecie! Ponadto jeżeli niedługo czeka Was wybór wykonawcy Waszego domu, to na tym blogu znajdziecie mnóstwo porad na ten temat.

3. http://www.budujaca.pl/ 

Blog budowlany, który prowadzi pani konstruktor budowlany. Budująca (podobnie jak my) w swoich postach pomaga czytelnikom podejmować ich decyzje podczas budowy. Blog polecamy szczególnie osobom, które myślą o budowie domu szkieletowego, bo taki dom Weronika wybudowała dla swojej rodziny.

4. http://kobiecastronabudowania.pl/

Budownictwo fachowym, kobiecym okiem – autorka bloga jest absolwentką budownictwa. Znajdziecie tam listę aktów prawnych, które mogą być przydatne podczas budowy, dużo informacji o formalnościach, a także całą serię wpisów o wadach i zaletach konkretnych rozwiązań (np. duże przeszklenia, dom z piwnicą czy bez, dach dwuspadowy czy wielospadowy).

5. http://mihata.pl/

Jeżeli myślicie o budowie domu energooszczędnego lub domu z prefabrykatów, to ten blog jest dla Was! Znajdziecie tam również wiele uniwersalnych treści dotyczących budowy domu, czyli na przykład zakupu działki, kredytu hipotecznego czy obowiązków geodety na budowie. Sprawdźcie też ich grupę na Facebooku, w której odnajdziecie wszystkie informacje dotyczące nowoczesnych technologii budowy domu.

6. https://www.usiebiewdomu.com

myślicie o budowie domu własnymi rękami? Ten blog jest dla Was! Autorzy bloga opisali, jak zbudowali dom w cenie mieszkania (my mamy takie same założenia) w rok (a ta sztuka to nam się na pewno nie uda) w dużej mierze własnymi siłami! Na blogu znajdziecie masę porad o tym, co można zrobić samemu i ile można na tym zaoszczędzić. Naszą szczególną uwagę zwróciła seria wpisów dotycząca renowacji starych mebli (również mamy to w planach).

7. http://www.wmoimdomuzbali.pl/

Blog dla osób, które myślą o budowie domu z bali. Na blogu znajdziecie argumenty, dlaczego warto wybrać tę technologię, ile to może kosztować i jakie decyzje przyjdzie Wam podejmować. Autorka już skończyła swoją budowę i teraz, (szczególnie na jej mediach społecznościowych) możecie podziwiać efekt końcowy budowy.

oraz…

Wybudujmy dom – czyli my Na naszym blogu przeczytasz porady okiem inwestora. Nie jesteśmy fachowcami, którzy podadzą Ci instrukcję montowania okien. Zbudowaliśmy jednak swój dom i chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami. Dlatego u nas przeczytasz jak wybierać okna, jak znaleźć działkę, jak zatrudniać fachowców. Podpowiadamy, od czego zacząć budowę domu i jak podjąć te wszystkie decyzje czekające na Was, czyli młodych inwestorów indywidualnych.

Czy znaliście te blogi wcześniej? Czy znacie jeszcze jakieś blogi budowlane, które możecie nam polecić? A może znacie blogi o innej tematyce, na których można też znaleźć ciekawe posty dotyczące budowy domu? Podzielcie się w komentarzach!

Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Grzegorz i Ola | wybudujmydom.pl
Artykuły: 4769

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *